Chci prodat nemovitost

Velmi dobře vím, jak je těžké sjednotit nároky a představy klienta s určitým typem nemovitosti. Často slýchávám názory typu „My si to prodáme sami, vždyť na tom nic není, zaplatím si právníka a ten mi vše zařídí.“

Chcete-li zjistit skutečnou pravdu o tom, jak se nemovitosti prodávají, čtěte dál…

Právník Vám jistě smlouvu napíše, ale vy mu musíte říct, jak si celý proces přestavujete. Žádná nemovitost není stejná a každá vyžaduje individuální přístup…bohužel žádný právník za Vás nevyřeší překážky, které mohou po prodeji nastat / skryté vady, dlužníci, nesrovnalosti na katastru atd../  a tím pádem Vás před nimi nemůže ani právně chránit. Zkrátka neexistuje žádná šablona, podle které byste si smlouvy připravili sami.

Představte si, že 90% prodávajících (samoprodejců) se nakonec obrátí na realitní kancelář.  Ptáte se, proč? Vysvětlení je velmi jednoduché.. kupující mají prostě strach, protože nesvěří své peníze do rukou někoho, kdo není právně zdatný o oboru realitního práva. Obavy kupujících jsou v některých případech tak velké, že raději nemovitost nekoupí a najdou si takovou, kterou bude prodávat specialista v oboru realit.

Velmi často bývá podceňována i otázka vyhledání správného kupujícího. V dnešním moderním světě plném sociálních sítí se můžete lehce napálit. Znám klienta pana Honzu, který si prodával byt sám a přišel o něj.. ozva se mi s žádostí o pomoci až po 4 měsících bezradného tápání co s tím ..? Honzy se ujal náš právní zástupce a již 2 let se soudí s lumpem, který měl vše velmi pečlivě dopředu promyšleno. Honza je zdárný příklad toho, jak lidé dělají věci, kterým nerozumí !

Běžný člověk prodává nemovitost jednou, maximálně dvakrát za život. A je opravdu bláhové se domnívat, že svou nemovitost zveřejní na internetu a on se nějaký ten kupec najde. Z vlastní zkušenosti Vás mohu ubezpečit, že z 99% jim zavolají pouze zástupci realitních kanceláří. Po několika neúspěšných měsících inzerce to vzdají. Vyhledají zástupce realitní kanceláře a požádají ho, aby se o vše postaral. Takový scénář nastane ve většině případů.

Ať se již jedná o DOMY, BYTY či POZEMKY pro každý typ nemovitosti Vám najdu toho správného klienta.  Již více jak 8 let úspěšně vytvářím databázi poptávajících klientů s kterými jsem v každodenním kontaktu a vím co přesně hledají.

Za odměnu 4,4%  získáte nadstandardní servis a maximální spokojenost s celým průběhem prodeje nemovitosti.

 

Kontaktujte mě a dozvíte se více.